Чому ж нафту називають чорним золотом?

Чому ж нафту називають чорним золотом?

Нафта безперечно має схожі риси з дорогоцінним металом, навіть, незважаючи на те, що нафта рідка, а золото тверде.

І нафта, і золото – це корисні копалини, що залягають у надрах землі. Щоб їх знайти та видобути, необхідно докласти величезних зусиль. Причому кількість і того й іншого копалини обмежена. І нафту, і золото ставляться до невідновлюваних ресурсів. Тому вимагають розумного, виваженого та дбайливого відношення.

І нафта, і золото мають велику цінність. Золото – як фінансовий інструмент. Нафта як джерело енергії. При цьому і нафта, і золото знаходять застосування у промисловості.

У певні періоди нашої історії золото ставало причиною явища, яке отримало назву «золота лихоманка». Люди з різних кінців землі з’їжджалися у певне місце, яке за чутками було багате на золото.

Через нафту також як через золото відбувалося і відбувається безліч конфліктів. Аж до відкритих воєн між цілими державами.

І нафту, і золото відіграють надзвичайно важливу роль у сучасному світі. Вони – джерело стабільності та процвітання. Нафта може обмінюватись на золото, а золото на нафту. Хоча прямий обмін, як правило, не виробляють, але опосередковано з певними застереженнями таке цілком можливо.

Цілі торговельні імперії побудовані на видобутку та продажу нафти. Так само багато торговельних імперій побудовано на видобутку і продажу золота. Це було правдою для давніх часів. Це залишається правдою і зараз.

Поділіться цим постом