Найбільші нафтові платформи на воді

Найбільші нафтові платформи на воді

  • У 240 км від узбережжя Луїзіани в Мексиканській затоці, де глибина моря перевищує 1600 м, безупинно працює плавуча фабрика – бурова платформа EVA-4000, що належить компанії Noble Jim Thompson. Ця споруда космічної ери призначена для пошуку скарбу – нафти. Гігантська нафтова платформа призначена винятково для її пошуку. Це одна з найбільших мобільних морських платформ у світовій історії нафтовидобутку.
  • Палуба нафтової платформи EVA-4000 це 10 баскетбольних майданчиків. Її бурова вежа височить на 52 м, а її корпус здатний утримувати на плаву її 13600 тонн ваги. Навіть сьогодні масштаби цього гіганта вражають уяву.
  • Біля острова Сахалін було здійснено встановлення найбільшої у світі морської бурової платформи, що має назву Беркут. Звичайно, у світі існують і інші величезні бурові платформи, що стоять в океані, де глибина набагато перевищує глибину установки платформи Беркут, але остання має найбільшу і масивну надводну частину, вагою 45 тисяч тонн і виготовлену корейською компанією Daewoo, що виділяє її із загального ряду. Платформа Беркут, спорудження якої коштувало 12 мільярдів доларів та сумарна вага якої становить 200 тисяч тонн, дозволить видобувати 4.5 мільйона тонн нафти з родовища Аркутун-Дагі, працюючи в жорстких субарктичних умовах Охотського моря.

Поділіться цим постом