Наслідки розливу нафти

Наслідки розливу нафти

Нафта, що розлилася, часто призводить до колосальних наслідків для навколишнього середовища, як до негайних, так і до тривалих. Наслідки розливу нафти відчуваються десятиліттями. Нафта, пролита з пошкоджених трубопроводів, танкерів і добувних установок, губить все живе чого «торкається». Нафта розноситься на поверхні води на багато кілометрів, і коли досягає берегової лінії, то намертво чіпляється за кожен камінь і піщинку на пляжі. Через забруднення нафтою гине вся рослинність. Наприклад, мангрові болота, що кишать життям і відрізняються буйною рослинністю, назавжди зникають через розлив нафти. Уражені райони стають непридатними для проживання диких тварин.

Від розлитої нафти гинуть птахи

Птах, вкритий плямами нафти, є символом екологічного лиха, викликаного розливом нафти. Витік нафти навіть невеликих обсягів може стати смертельним вироком для величезної кількості птахів. Деякі пернаті можуть відчути небезпеку та перелетіти на безпечне місце, наприклад, кулики. Але є птахи, які живуть поблизу води та харчуються виключно рибою, покинути водні простори для них означає смерть. Розлив нафти завдає великої шкоди гніздування, що тягне за собою серйозні наслідки для багатьох видів. Нещодавній розлив нафти в Мексиканській затоці стався в період парування та гніздування птахів. Вже зараз вчені стверджують, що наслідки трагедії будуть відчуватися кілька десятиліть. Розлив нафти впливає і міграцію, шляхом зараження звичних місць зупинки перелітних птахів.

Від розлитої нафти гинуть морські ссавці

Розлита нафта дуже часто призводить до загибелі таких морських тварин, як кити, дельфіни, тюлені та морські видри. Іноді нафту забиває повітряний отвір китів, що порушує нормальне дихання та здатність спілкуватися. Хутро видр, просочене нафтою, втрачає свої гідроізоляційні здібності, що призводить до гіпотермії.

Розлив нафти призводить до загибелі риби

Нафта є смертельною для риб, молюсків та інших морських мешканців, особливо швидко гинуть ікра та личинки. Під час розливу нафти на Алясці в 1989 році насамперед загинули мільйони особин молюсків і креветок, мільярди лосося, оселедця та їхні ікри. Населення цих видів у тому регіоні досі не відновилася. А колись ці місця були промисловими та славилися багатим уловом.

Поділіться цим постом