Перші кроки при аварійному розливі нафти

Перші кроки при аварійному розливі нафти

Розливи палива за своєю суттю є проблемними, створюючи безпосередні ризики для навколишнього середовища та його мешканців.
З цих причин надзвичайно важливо, аби ліквідація розливів нафти почалась швидко й миттєво. Як експерти компанії «Еконад», яка спеціалізується на пристроях для ліквідації нафти, ми маємо значний досвід у цій галузі — ось основні кроки, які слід зробити.


  1. Зупинити витік палива біля джерела. Якщо паливо постійно витікає з резервуару чи труби, вашим першочерговим завданням має бути негайне його перекриття. Якщо це не спрацює або неможливо, подумайте про те, щоб знайти контейнер для збору палива, що витікає, наприклад, запасний бак або навіть порожній бункер для піску. З розливами на воді вам допоможуть бонові загородження для локалізації розливів нафти.
  2. Евакуйуйте територію. Якщо розлив палива стався в житловому, комерційному районі або в районі з інтенсивним рухом людей, негайно евакуюйте територію. Паливо є легкозаймистим, тому вкрай важливо тримати людей подалі, поки розлив не буде очищено, щоб уникнути будь-якого ризику заподіяння шкоди. Якщо можливо, створіть неофіційний кордон з того, що у вас є під рукою, або встановіть бонові загородження на воді.
  3. Повідомте відповідні органи. У разі особливо великих розливів або розливів у громадських місцях, особливо на узбіччях, зверніться до відповідних органів, таких як пожежна служба чи поліція, і поясніть ситуацію. Вони надішлють підрозділи, які допоможуть вирішити проблему та нададуть конкретні вказівки. Крім того, вони можуть допомогти у створенні офіційного кордону з належним маркуванням і допоможуть встановити плавучі бонові загородження, залежно від розташування розливу.
  4. Стримуйте розлив. Важливо якомога швидше локалізувати розлив, щоб запобігти його поширенню. Плавучі бони, сорбенти, сорбуючі матеріали – це топові продукти для цієї задачі.
  5. Очистіть місце розливу. Після локалізації розливу нафти наступним пріоритетом є його швидке та ефективне очищення, щоб мінімізувати подальші проблеми. Залежно від розміру розливу вам може знадобитися найняти спеціалізовану службу, оскільки вони є ліцензованими перевізниками нафтопродуктів та їх відходів, здатними безпечно утилізувати велику кількість палива. Для великих розливах на воді вам допоможуть великі плавучі бони.

Поділіться цим постом