Цікаве про нафту

Цікаве про нафту

 

  1. Одна з ранніх теорій походження нафти передбачала, що ця чорна субстанція – не що інше, як … сеча китів, що осідає на дні океанів, а потім підземними каналами проникає в земні надра.
  2. У дослідженнях походження нафти є й інопланетний слід. Наприкінці XIX століття російський вчений В.Д.Соколов припустив, що молекули вуглеводнів утримувалися в газопиловій хмарі, з якої утворилася наша планета.
  3. Найпершим способом видобутку нафти було збирання з поверхні водойм – його застосовували в Мідії, Вавилонії та Сирії ще до нашої ери.
  4. Найглибинніша свердловина досягла позначки 12 262 метри.
  5. У щільних вапнякових породах бур проходить всього 30 сантиметрів на годину, а в м’яких відкладах – до 24 метрів.
  6. Якби свердловини переставали експлуатувати після того, як вона перестане фонтанувати, під землею залишалося б понад 80% нафти.
  7. У 1865 р. у США вперше для викачування нафти застосували насос. Пізніше з’явився досконаліший спосіб підняття нафти поверхню – компресорний. При цьому способі спеціальним пристроєм – газліфтом у свердловину нагнітається стиснений газ чи повітря.
  8. Американці вважають датою початку морського нафтопромислу 1896 рік, а його першопрохідником – нафтовика Вільямса з Каліфорнії, який бурив свердловини з збудованого ним насипу.

Поділіться цим постом