Як видобувають нафту
Мабуть, коли багато хто з нас чують про видобуток нафти, то згадують суворих Брюса Вілліса та Бена Аффлека з фільму «Армагедон». Проте вже минули ті роки, коли брутальні чоловіки, забруднені нафтою чи не вручну качали «чорне золото» зі свердловини. Сучасні свердловини – це потужні насоси, які на поверхні виглядають як ряд металевих труб з вентилями та датчиками. Однак сам видобуток нафти відбувається за допомогою спеціальних бурових установок, що просвердлюють землю на глибину близько кілометра.
Для того щоб пробурити 1 свердловину необхідно близько 30 днів. Причому свердловини бувають не тільки вертикальними, а й горизонтальними, з них набагато простіше добувати нафту із замерзлої землі.
На багатьох родовищах використовується кущовий метод буріння, у якому гирла свердловин перебувають у одному майданчику. Насамперед це дозволяє вести ефективний видобуток, а також скорочує час на облаштування самого майданчика.
Часто поклади нафти знаходяться під дном океанів і морів, і тоді буріння свердловин відбувається за допомогою спеціальних плаваючих бурильних установок, які після спустошення одних покладів можуть бути переміщені на інші.
Однак під час видобутку “чорного золота” можуть виникнути різні колапси, що призводять до розливу нафти та забруднення довкілля. Саме компанія “Еконад” завжди приходить на допомогу та надає найкращі пристрої та технології для сорбування нафтопродуктів та очищення території!