Стратегічні плавучі бар’єри безпеки – це універсальна конструкція, створена для захисту важливих морських об’єктів від атак, що здійснюються з води. Модулі конструкції є ідентичними та взаємозамінними, що забезпечує їх легку заміну у разі пошкоджень або під час технічного обслуговування.
Конструкція стратегічних плавучих ба'єрів безпеки складається з:
1. Міцної зовнішньої рами
Виконана з Н-подібних балок розмірів 10, 12 та 14, що забезпечують високу жорсткість і стійкість до хвильового навантаження та різких поривів вітру.
Вузли, які сприймають вигинальні навантаження, підсилені ребрами жорсткості, а в окремих випадках – розпірками, що забезпечують додаткову стійкість у місцях кріплення.
Усі з’єднання деталей рами та поплавків виконані за допомогою болтових з’єднань підвищеної міцності. В металоконструкції використовуваються метизи з корозійностійкої нержавіючої сталі класу А2.
Центральна сталева двотаврова балка витримує високі навантаження на кручення та вигин, забезпечуючи рівномірний розподіл розтягувального навантаження по всій довжині рами кожної секції загородження.
2. Двох плавучих елементів
Закріплені з обох боків зовнішньої рами, вони підтримують плавучість конструкції та служать бар’єром для морських дронів і малих плавзасобів.
![barracuda-2](https://econadin.com/wp-content/uploads/2025/02/barracuda-2.png)
Виготовлені з товстостінного ударостійкого та зносостійкого поліетилену, який має максимальну стійкість до ультрафіолетового випромінювання.
Усередині поліетиленового поплавка використовується підсилення у вигляді сталевого швелера (№8), що рівномірно розподіляє навантаження у місцях кріплення поплавків до рами. Це підсилення також зменшує горизонтальні й вертикальні навантаження від хвильового впливу на металоконструкцію рами, дозволяючи витримувати змінні навантаження.
Внутрішній об’єм поплавучих елементів заповнений пінополіуретаном щільністю 30 кг/м³ з низьким коефіцієнтом водопоглинання. Завдяки цьому навіть у разі механічного пошкодження зовнішньої оболонки поплавка елемент зберігає плавучість.
Плавучі елементи виготовлені з матеріалу RX 840 NATURAL поліетіленового матеріалу для загального використання у процесах ротаційного формування та підходить для застосувань, які вимагають поєднання жорсткості та ударної міцності, а також низької деформації та відмінної технологічності.
RX 840 NATURAL повністю термічно та UV-стабілізована, що забезпечує широкий діапазон обробки, гарне збереження кольору та довгий термін експлуатації.
Кожен плавучий елемент має декілька рівнів захисту:
1. Основний захист: сам плавучий елемент
Плавучий елемент підсилений усередині сталевим швелером (№8), що забезпечує рівномірний розподіл навантаження у місцях кріплення поплавків до рами. Це підсилення також зменшує горизонтальні й вертикальні навантаження від хвильового впливу на металоконструкцію рами, дозволяючи витримувати змінні навантаження та зіткнення з морськими ворожими об’єктами.
Внутрішній об’єм плавучих елементів заповнений пінополіуретаном щільністю 30 кг/м³ з низьким коефіцієнтом водопоглинання. Завдяки цьому навіть у разі механічного пошкодження зовнішньої оболонки поплавка елемент зберігає плавучість.
2. Додатковий захист: зовнішня рама
Зовнішня рама виготовлена з Н-подібних балок розмірів 10, 12 та 14, що забезпечують високу жорсткість і стійкість до хвильового навантаження, різких поривів вітру та зіткнень із плавучими засобами на швидкості до 90 км/год.
3. Максимальна ефективність: антиінтрузійні елементи
Зверху встановлена металева сітка з розміром осередків 250×250 мм і два троси (канати) діаметром 20 мм (3/4 дюйма).
Знизу, під плавучими елементами, протягнуто канат діаметром 20 мм (3/4 дюйма) та встановлено на всю довжину загороджень – капронову сітку, товщиною із розміром комірки 350×350 мм. Висота сітки регулюється залежно від глибини місця встановлення.
Для з’єднання секцій між собою використовуются:
1. Сертифіковані ланки з додатковими овалами A346 (SL-32)
З коефіцієнтом запасу міцності 4:1, виготовлені відповідно до стандарту ДСТУ EN 1677-4:2017. Якість виробу підтверджується сертифікатом якості.
2. Вантажні ланцюги 8 класу (Grade 80) для страхувального з’єднання секцій між собою.
З коефіцієнтом запасу міцності 4:1, виготовлені відповідно до стандарту ДСТУ EN 818-2:2017 (DIN 5687). Матеріал ланцюга – термічно загартована легована сталь з масляним фосфатним покриттям. Якість виробу підтверджується сертифікатом якості.
3. Такелажні скоби для з’єднання секцій і їх фіксації
Використовуються скоби G209, G209 Black, омегоподібні скоби DIN 82101, G2130 або G2150, виготовлені відповідно до стандарту ДСТУ EN 13889:2014.
Якість виробу підтверджується сертифікатом якості.
4. Затискачі для каната (троса)
Використовуються затискачі для каната DIN 1142 або DIN 741.
Якість виробу підтверджується сертифікатом якості.
Довжина плавучого модуля 3760мм
Загальна довжина плавучого модуля разом з з’єднувальними пристроями – 4275мм
Висота підводної частини 800мм
Загальна висота плавучого плавучого модуля 2275мм
Діаметр поплавкової частини модуля – 400мм.
Висота надводної частини 1500мм
Надводна сітка з мотузки та металевого дроту, стійкого до удару, висотою 1м з відповідними характеристиками:
- Діаметр канату, мм 8,0
- Діаметр дроту, мм 2,2
- Розмір комірки, мм 250х250 + 60х80
- Розмір карти, мм 1200х4000
- Площа карти, м² 4.8
- Розривне зусилля несучого канату, kN 37
- Енергопоглинаюча здатність від ударних навантажень, Дж 26000
- Вага карти, кг 56,0
- Вага 1 м², кг 3,5
Підводна сітка з мотузки та металевого дроту, стійкого до удару, висотою 1м з відповідними характеристиками:
- Діаметр канату, мм 8,0
- Діаметр дроту, мм 2,2
- Розмір комірки, мм 300х300
- Розмір карти, мм 10000×4500
- Площа карти, м² 45
- Розривне зусилля несучого канату, kN 37
- Енергопоглинаюча здатність від ударних навантажень, Дж 26000
- Вага карти, кг 56,0
- Вага 1 м², кг 3,5
Бар’єр витримує тягове зусилля від 45 тонн
Система сигналізації та освітлення спрацьовує у разі непередбачуваного (несанкціонованного) проникнення та вмикає візуальну та звукову сигналізацію.
Колір плавучих елементів – чорний
Обладнання витримує пориви вітру до 30 м/с і висоту хвиль до 2,5 м.
Швидкість буксирування 2-4 вузла.
Температурні умови – від 30 С до + 60 С
Режим експлуатації обладнання – цілодобовий, цілорічний.