Kāpēc naftu sauc par melno zeltu?
Naftai noteikti ir līdzība ar dārgmetālu, lai gan nafta ir šķidra, bet zelts ir ciets.
Gan nafta, gan zelts ir minerāli, kas atrodas zemes dzīlēs. Lai tos atrastu un iegūtu, ir jāpieliek lielas pūles. Un abu šo resursu daudzums ir ierobežots. Gan nafta, gan zelts ir neatjaunojami resursi. Tāpēc pret tiem ir jāizturas saprātīgi, izsvērti un uzmanīgi.
Gan naftai, gan zeltam ir liela vērtība. Zelts kā finanšu instruments. Nafta kā enerģijas avots. Vienlaikus gan naftu, gan zeltu izmanto rūpniecībā.
Atsevišķos mūsu vēstures periodos zelts ir bijis cēlonis parādībai, ko dēvē par “zelta drudzi”. Cilvēki no visas pasaules ieradās noteiktā vietā, par kuru klīda baumas, ka tā ir bagāta ar zeltu.
Tāpat kā zelta dēļ, arī naftas dēļ notika un joprojām notiek daudzi konflikti. Līdz pat atklātiem kariem starp veselām valstīm.
Gan naftai, gan zeltam mūsdienu pasaulē ir ārkārtīgi liela nozīme. Tie ir stabilitātes un labklājības avots. Naftu var apmainīt pret zeltu un zeltu pret naftu. Lai gan parasti tiešā apmaiņā to neveic, ar zināmiem iebildumiem to ir iespējams darīt netieši.
Ar naftas ieguvi un pārdošanu ir izveidotas veselas tirdzniecības impērijas. Tāpat daudzas tirdzniecības impērijas tika veidotas, iegūstot un pārdodot zeltu. Tā tas bija arī senos laikos. Tā ir taisnība arī mūsdienās.