Альтернативні ресурси енергії

Альтернативні ресурси енергії

  1. Сміттєва енергія: шлам. Каліфорнії виробляють 700 тис. тонн висушеного шламу (нерозчинних відкладень парових котлів як мул або у твердому вигляді) на рік, з якого можна виробити близько 10 млн кВт-год електроенергії на добу. Університет Невади, Рено, сушить шлам, щоб зробити його пальним для процесу газифікації, який перетворює його на електрику. Команда дослідників побудувала установку, яка перетворює в’язкий осад на порошок з використанням “киплячого” при відносно невисокій температурі піску. У результаті виходить недороге, але якісне паливо.
  2. Медузи, що світяться у темряві, містять сировину, необхідну для виробництва нового виду паливного елемента. Світіння медуз відбувається через наявність зеленого флуоресцентного білка, що називається GFP. Команда вчених із Технологічного університету Чалмерса в Готенбурзі, Швеція, помістила цей білок на алюмінієві електроди та опромінила ультрафіолетовим світлом. Після такої процедури білок випускає електрони, які починають переміщатися циклічно та виробляти електроенергії.
  3. Мільярди бактерій живуть у дикій природі, і як будь-який організм мають стратегію виживання, якщо не вистачатиме їжі. Наприклад, бактерія E.coli (кишкова паличка) має запас жирних кислот, склад яких нагадує поліестер. Ці жирні кислоти застосовуються при отриманні біодизельного палива. Таким чином, дослідники шукають генетично модифіковану кишкову паличку, щоб переробляти поліефіри як кислоти.

Поділіться цим постом